Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/reduta/domains/blizej-chmur.pl/public_html/wp-content/plugins/one-click-demo-import/inc/OneClickDemoImport.php on line 128 Duchu Gór wzywam Cię! – Bliżej Chmur
Duchu Gór wzywam Cię!

Duchu Gór wzywam Cię!

Krucze Skały, to wyjątkowe miejsce owiane mroczną tajemnicą. Według jednej z legend- nazwa wzięła się od kruków, które spotykały się na skałach i opowiadały sobie karkonoskie historie, według drugiej- skały skrywają budzącą grozę historię skąpego mieszkańca Karpacza, którego kruki rozszarpały na strzępy.

net11

net10

net9

net8

net7

net6

 net3

net2

net1

3net

7net

Krucze skały, to zjawiskowe urwisko skalne, które znajduje się w Wilczej Porębie. Polecamy wycieczkę w to miejsce, zwłaszcza gdy tropikalna temperatura nie sprzyja wysokogórskim wędrówkom. To wyjątkowa atrakcja dla amatorów wspinaczek skałkowych, wysokość urwiska dochodzi tutaj niemal 30 metrów. Krucze Skały, to także doskonały punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok Sowią Dolinę, Dolinę Łomniczki i pasmo Karkonoszy.

My, (czyli rodzina w konfiguracji 2+1, a właściwie to 1+2, bo to małolat decyduje o kierunku podróży) z tego miejsca wybraliśmy się w dalszą drogę, w górę, na szlak górniczy.

Szlak ten jest bardzo łatwy, do przejścia nawet z malutkim dzieckiem (tylko w okolicy Kruczych skał znajduje się sporo kamieni i wystających konarów drzew). Ponieważ nasza wycieczka odbywała się przy 35 st. upale, udało nam się dojść jedynie do płuczek, które znajdują się niedaleko zejścia do górskiego potoku. Nazwa pochodzi od techniki wykorzystywanej do szukania złota.
Nas jednak nie ogarnęła potrzeba poszukiwania tego cennego kruszcu i zakończyliśmy wyprawę piknikiem w lesie, mocząc stopy w lodowatym strumyku.

Złoto znajdziemy na pewno następnym razem 🙂

Ahoj przygodo!

Back to Top