Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/reduta/domains/blizej-chmur.pl/public_html/wp-content/plugins/one-click-demo-import/inc/OneClickDemoImport.php on line 128 Najpiękniejsza na świecie jest miłość – Bliżej Chmur
Najpiękniejsza na świecie jest miłość

Najpiękniejsza na świecie jest miłość

Samotnia, to wyjątkowe miejsce w Karkonoszach. Nie można się w niej zakochać na chwilę, czy tylko zauroczyć, zapatrzeć i zapomnieć. To miłość na całe życie.

Nasza miłość do gór rozpoczęła się jakieś 2 lata temu, kiedy to kupiliśmy Szczęśliwą Trzynastkę i zakochaliśmy się w tym cudownym mieście pod Śnieżką od pierwszego wejrzenia, na zabój i bez pamięci.
Tym uczuciem staramy się zarazić naszego małego łobuziaka, który na swoją pierwszą wyprawę wybrał się właśnie do Samotni.

Wszystkim, wybierającym się do Samotni z dziećmi, polecamy trasę spod Świątyni Wang – to łatwy szlak i można go pokonać nawet z wózkiem. Nasz małolat swój pierwszy raz zaliczył właśnie w ten sposób, drugi w nosidełku, kolejny samodzielnie (przy niewielkiej pomocy rodziców).

Samotnia, to obowiązkowy punkt wycieczkowy każdego turysty. Co tam wyprawa na Śnieżkę, czy Słonecznik- nie ma fajniejszego momentu, niż chwila relaksu z gorącą herbatą w dłoni i widok na Kocioł Małego Stawu.
Na większe wyzwania  z małolatem jeszcze pewnie przyjdzie czas, my póki co napawamy się pięknem przyrody właśnie w tym miejscu- góry, woda i soczysta zieleń krzewów rosnących obok Samotni, to coś, co niezmiennie nas zachwyca. Wierzcie lub nie, ale widoki przed schroniskiem zapierają dech w piersiach, a Mały Staw zachwyca swą urodą o każdej porze roku.

Samo schronisko też ma swój niepowtarzalny (żeby nie powiedzieć PRL-owski) klimat, nawet herbatę podają w tych samych, co 20 lat temu kubkach (polecamy odwiedzenie tego miejsca po sezonie- pozwoli to na uniknięcie kolejek i tuptania z zimną pomidorówką w ręku w oczekiwaniu na zwolnienie stolika 🙂 )

Kochamy to miejsce do szaleństwa.
I nie wiem czemu, czasem odnosimy wrażenie, że jest to uczucie odwzajemnione 😉

2p4p5p

1 6 15680_708284249258847_51454396422208565_n 392881

 

Back to Top