Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/reduta/domains/blizej-chmur.pl/public_html/wp-content/plugins/one-click-demo-import/inc/OneClickDemoImport.php on line 128 Nie TYLKO dla dorosłych! – Bliżej Chmur
Nie TYLKO dla dorosłych!

Nie TYLKO dla dorosłych!

Jest w Karpaczu takie miejsce, w którym  wspólny język znajdą  wszystkie pokolenia. Wysłuchacie tam historii Matrioszki, pobawicie się z Misiem Uszatkiem i zobaczycie czym bawiono się prawie 200 lat temu.


Miejskie Muzeum Zabawek, to wyjątkowe miejsce stworzone w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego- słynnego mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej.

W bajkowej scenografii, na tle wymalowanych półeczek dzieci mogą zobaczyć lalki, które uczą się w szkole, spacerują, bawią się, czy jedzą kolację. Tutaj chłopców zachwycą samochody straży pożarnej, stare koparki, czy klocki lego, a dziewczynki nie będą mogły oderwać wzroku od miniaturek domków dla lalek.

Odwiedzaliśmy już muzeum dwukrotnie- za pierwszym razem specjalną atrakcją był pokaz filmów dla dzieci, w zorganizowanej z okazji Nocy Muzeów mini sali kinowej, za drugim- dzieci mogły wykonać swoje własne projekty lalek. Za każdym razem jednak największą atrakcją dla naszego dziecka był słuchawkowy systemu oprowadzania (audio guide), z którym niestety nie chciał się rozstać. Następne odwiedziny za kilka lat 😉

 

Back to Top